Komodské Ostrovy

Hlavní oblastí, kde operuje loď Sea Lady, jsou úchvatné Komodské ostrovy, mimořádná ostrovní oblast, která patří pod ochranu UNESCO. Důvodem této ochrany jsou největší masožraví suchozemští ještěři planety, varani komodští, kteří dorůstají přes 3 metry délky a až 150 kg hmotnosti.

Na pěších výpravách uvidíte divoké vodní buvoly, jeleny timorské, opice makaky, či hrabavé ptáky tabony a dokonce i papoušky kakadu. Komodské souostroví oplývá nespoutanou nádherou jurské krajiny, která mění svoji tvář 2x do roka. V období od prosince do května zde naleznete zelené savany, jenž se po zbytek roku mění ve vyprahlé žluté pláně s roztroušenými porosty lontarových palem a opuncií. Pobřeží tvoří skaliska a fantastické bílé opuštěné pláže s nádhernými korálovými porosty v pobřežních mělčinách a tajemnými mangrovovými porosty,které tvoří strašidelnou spleť chůdovitých kořenů, a v jejichž korunách hnízdí kaloni obrovští, kteří se západem Slunce vylétají za svojí obživou na Flores.

Samotné potápění je v této oblasti nezapomenutelným zážitkem v komplexním podmořském ekosystému. Osamělá skaliska, jenž jsou úchvatnou rybí polévkou, včetně žraloků, pyskounů obrovských, kranasů a tuňáků, murén a mořských želv. Rozlehlé mělčiny se zástupy ohromných mant, oblasti, v nichž se zdržují plaší a nádherní dugongové, siby skvrnité, ploskozubci vysokočelí a velké trnuchy. Speciálními lokalitami, kde se můřete setkat se žraloky je GPS Point a Langkoi Rock, který patří k náročným terénům, kde se v letních měsících zdržují i žraloci kladivouni a Bronze Whale Sharks. Kromě přírodních pokladů se zde seznámíte i s domorodými rybáři kmene Bajo na ostrově Seraya Besar.

Napište nám

Odesláním formuláře dáváte souhlas s podmínkami.