Alor

Lokality severního Komoda jsou stejně jako střední Komodo častěji navštěvované safari loděmi. V nádherné zátoce u ostrova Gili Lawa je skutečně kouzelné kotviště, které je po obvodu porostlé mangrovovým pobřežním lesem. Rozlehlá mělčina je ideálním místem pro šnorchlování, ale též pro jízdu na vodním kajaku. Samotný ostrov Lawa, tedy přesněji řečeno jeho jižní část, nabízí výchozí trasu pro zajímavý a nepříliš náročný trek na vrchol s úchvatným výhledem na celé severní Komodo.

Západ i východ Slunce je zde doslova magický. Úzký průliv mezi ostrovy je fantastickým místem na mořský rybolov. O několik kilometrů severněji ční z moře malý kousek skaliska s názvem Crystal Rock. Tohle místo je velmi oblíbenou potápěčskou lokalitou, která nabízí krásné ponory s šancí na setkání se žraloky útesovými, karetami, napoleony, kranasy, murénami a občas se zde objevují i siby skvrnité. Západní část skaliska je skvostnou lokalitou, ale východní část má velmi narušený a rozbitý korálový útes v mělké vodě.

O několik set metrů severně je ukrytý pod hladinou skvost severního Komoda, lokalita Castle Rock, jehož vrchol končí pět až sedm metrů pod hladinou, dle přílivu a odlivu. Je to nejvíce zarybněná dosud známá lokalita na Komodských ostrovech s překrásným korálovým porostem. Setkáte se zde se žraloky útesovými, hejnem kranasů obrovských, karetami pravými, kranasy císařskými, tuňáky, napoleony a při štěstí se u vrcholu lokality objevují i nádherní delfíni. Pokud je silný proud, je zde důležité rychlé zanoření a potápět se dá pouze v zákrytu hory. Zátoka u ostrova Gili Lawa je vhodná pro noční ponory, denní nejsou příliš zajímavé.

Napište nám

Odesláním formuláře dáváte souhlas s podmínkami.