rady na cestu

Letenky a víza

Letenky vám samozřejmě rádi zařídíme. Z blízkých letišť (Praha, Vídeň) létá do Denpasaru a Jakarty v Indonésii několik leteckých společností – Emirates, Turkish Airlines, Korean Air, Qatar Airways, China Air, KLM. Některé (Emirates, Turkish, Qatar, China) nabízí na svých linkách pro potápěče výhodnou hmotnost odbavovaného zavazadla 30 kg. Ostatní pouze 23 Kg.

Občané České republiky nepotřebují ke vstupu do Indonésie vízum. Nemusí to platit pro všechny členské státy EU. Raději si na své ambasádě vízovou povinnost prověřte. Pokud hodláte v Indonésii strávit delší dobu než měsíc, tak musíte vše vyřídit na indonéské ambasádě své země a nebo musíte po měsíci Indonésii opustit, dostat razítko do pasu v sousední zemi a následně se vrátit do Indonésie.

Očkování a zdraví

Očkování je do Indonésie pouze doporučené, nikoli povinné. Doporučuje se BŘIŠNÍ TYFUS a ŽLOUTENKY. Toto očkování vám provedou v ČR na každé krajské hygienické stanici. Na ostrově Nusa Penida se nemusíte bát malárie, stejně jako na palubě lodi, kde nejsou žádní komáři. V pralese doporučuje užívat antimalarika (pokud možno ne Lariam). Doporučujeme používat repelent. Berte si s sebou základní léky, antibiotika a pokud užíváte pravidelně nějaké léky, tak o tom předem informujte průvodce.

Finance

Měna v Indonésii je Rupie. Nejlépe směnitelná měna je pro vás EURO a USD. Aktuální kurz 1 EURO = 14.400 Rp a 1 USD = 13.300 Rp. Při výměně je problém s výměnou dolarů z roku 1996! Nemusíte si vozit drobné, bez problémů vám vymění i velké bankovky. Na Bali je možno vybrat peníze i z bankomatu, na Aloru, či Komodu nikoliv.

Zdravotnictví a pojištění

Lékařská péče v Indonésii je v základu dostačující a místní zdravotní zařízení i personál jsou vás schopni ošetřit, zašít a řešit drobné problémy vyžadující lékařský zákrok. Nejbližší barokomora je v Denpasaru na Bali ve státní nemocnici Sanglah a další je v Kupangu na Západním Timoru (pro oblast Aloru). Kyslík s kyslíkovou maskou je pro případ nouze na lodi SEA LADY, stejně jako lékárnička.

Každý návštěvník absolvující program na SEA LADY je povinen být cestovně pojištěn a potápěči jsou povinni být pojištěni i na potápění!

Počasí a voda

Období dešťů je v Indonésii od listopadu do konce března a v tuto dobu se mění i mořské proudy. V období dešťů častěji prší a to především v odpoledních a večerních hodinách. Viditelnost pod vodou na Nusa Penidě ani Komodských ostrovech není výrazně zhoršená, poněvadž zde nejsou řeky, které by splavily do moře bahno a splaveniny. Období sucha je od dubna do konce října. Ještě v dubnu a květnu občas zaprší. Výjimečně jsou malé srážky ještě v červnu. Poté vrcholí období sucha, krajina dostane žlutohnědou barvu a zelené zůstavají jen keře a kokosové palmy. V tomto období dochází i k výměně hlubinných a povrchových vod v okolí Nusa Penidy a přichází období studené vody a měsíčníků svítivých. V extrémních případech může voda dosáhnout i 15 °C, ale většinou se pohybuje kolem 20 – 25 °C. Během tohoto období je i nejlepší vidtelnost, až 40 m v ideálních podmínkách, doporučujeme 5mm neoprén a kapuci. V noci bývá velmi příjemné klima na spaní.

Telefonní signál a internet

Signál je na Komodských ostrovech je vždy jen první a poslední den plavby. Internetové připojení naleznete v těchto oblastech pouze na Bali.

Noční život

Komodské i Alorské ostrovy jsou samozřejmě od ruchu velkoměst a od nočního života oproštěny. Bujaré pijatyky a noční radovánky v podobě diskoték a barů naleznete pouze na Bali.

ONLINE REZERVACE LETENEK

Místo odletu:
Místo příletu:
Datum odletu: (DD.MM.RRRR)
Datum návratu: (DD.MM.RRRR)

Napište nám

Odesláním formuláře dáváte souhlas s podmínkami.