Ambon – Banda – Manuk – Ambon

26.10. - 5.11.2018
Ambon - Banda - Manuk - Ambon
10 nocí - volných 10 míst
$ 2 590

Potápění kolem Bandských ostrovů s vynikající viditelností, fantastickými korály a obrovským množstvím ryb spolu šancí na pozorování kladivounů. Bandské ostrovy byly dříve známy jako ostrovy koření. Mnoho potápěčských lokalit v okolí Bandských ostrovů jsou ponory na stěnách, které jsou pokryté koloniemi rohovitek s jejich typickým vějířovitým tvarem, měkkými a houbovými korály s velmi zajímavými průplavy. Dostanete se ale i na další atraktivní místa pro potápění, jako jsou věže s obrovskými hejny klípkovitých, ostencovitých a dalších pelagických ryb, meni proplouvající tuňáky a k velkolepým korálovým útesům na úpatí sopky se spoustou Mandarínů nádherných.

Bandské ostrovy nabízí mnohem víc než potápění. Je to také kulturní a historická zkušenost. Co třeba navštívit vesnici Banda Naira, abychom viděli starou holandskou pevnost, dům starého koloniálního guvernéra, místní rybářský trh nebo plantáže muškátového oříšku?

Manuk, vyvřelá sopka asi 65 nm na jih od ostrovů Banda, je jednou z 2 míst v Indonésii, kde jsou obrovské aglomerace mořských hadů a čínských mořských hadů včetně vlnožilů užovkových. Je to neuvěřitelný zážitek, když se potápíte ze všech stran obklopení mořskými hady. Ostrov je obklopen černými písčitými svahy s tvrdými korálovými útesy, vulkanickými hřbety pokrytými medůzovitými korály s regimenty pelagických ryb, jako jsou například španělské makrely a bílí tuňáci.

Rezervovat zájezd

Odesláním formuláře dáváte souhlas s podmínkami.