Komodo

10.6. - 18.6.2019
Komodo
8 nocí - 10 volných míst
$ 1 790

Toto souostroví patří k jedněm z nejzajímavějších míst celé Indonésie. Fenoménem této oblasti jsou největší masožraví suchozemští ještěři planety varani komodští, úchvatná příroda plná zvířat a fantastický podmořský svět s mantami, žraloky, mořskými želvami, kanici, napoleny, kranasy, či tuňáky a tisícovkami dalších druhů. Denní i noční ponory patří k perlám světového potápění. Úchvatné makro i setkání s velkými zvířaty je na denním pořádku. Uvidíte karety pravé i obrovské, manty atlantské, siby, napoleony, velké kanice, vlnožily, ploskozubce a dokonce žraloky spanilé, útesové, kobercové, černoploutvé a máčky korálové na úchvatných nočních ponorech. Moře je zde plné života ve stále ještě neporušené podobě. Během 7mi denního safari se budete potápět kolem celého Komoda, včetně jeho nedotčené západní strany, kde se též vydáte za nevšedním zážitkem do nitra divoké přírody. Pokud se vydáte na 10ti denní safari, tak vás čeká i potápění a objevování monzunových pralesů na Jižní Rince a též lze vyrazit k téměř neznámému ostrovu Motang, který je součástí NP Komodo a v jeho okolí je šance na setkání s kytovci a na souši s varany. Doporučujeme variantu na 10 dní, která se stane jedním z vašich nejkrásnějších potápěčsko cestovatelských zážitků v životě.

Program

01.denPřílet Labuan Bajo, nalodění, 2 ponory, Centrální Komodo
02.denPotápění Komodo
03.denPotápění Komodo
04.denPotápění Komodo
05.denPotápění Komodo
06.denPotápění Komodo
07.denVýprava za varany komodskými na ostrov Rinca
08.denPotápění Vylodění, odlet Bali

V ceně je zahrnuto: transfer z letiště Labuan Bajo na Sea Lady a zpět, plná lodní penze +voda, káva, čaj, potápění (cca 3 ponory denně dle lokality a podmínek), tip pro posádku, služby průvodce.

V ceně není zahrnuto: vnitrostátní letenky (doporučujeme Denpasar – Labuan Bajo), nadváha zavazadel, nealkoholické nápoje (Cola, Sprite, …), alkoholické nápoje, odletová taxa z Labuan Bajo (cca 10 EUR), vstup do NP Komodo.

Rezervovat zájezd

Odesláním formuláře dáváte souhlas s podmínkami.